Yogurt, Basza i p-rail do jazdy agresywnej

Niedawno na blogu hedonskate pojawił się krótki, pomocny artykuł na temat plank rail, czyli inaczej mówiąc treningówki do jazdy agresywnej. Poradnik przygotował instruktor jazdy na rolkach Tomasz „Yogurt” Kwiecień wraz z Sebastianem „Basza” Gruba. Obu dżentelmenom należą się oklaski, bo o ile sam pomysł p-raila jest stary jak świat, nikt nie zrobił do dej pory przystępnego, zwięzłego poradnika jak go wykonać.

Pomysłem tym powinni się zainteresować zwłaszcza początkujący w jeździe agresywnej – jest to rozwiązanie bezpieczne, niedrogie, możliwe do ustawienia niemal wszędzie. Dużym plusem – o czym nie wspomnieli autorzy – jest także to, że nie zużywa tak bardzo szyn i soulplate, jak krawężniki, które często są celem „ataku” osób stawiających pierwsze kroki w jeździe aggressive. W dodatku p-rail można rozłożyć nawet w korytarzu w bloku czy akademiku, jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca – o ile Cię nie wygonią sąsiedzi albo administracja budynku, za hałasowanie. Generalnie wystarczy kawałek suchego miejsca i można szlifować technikę grindów, więc jest to super sprawa na nadchodzące miesiące niepogody. Wszyscy wiemy, jak w Polsce wygląda sprawa z krytymi skateparkami.

Link do artykułu tutaj: klik

A dla leniwych, co nie lubią czytać, od razu wideo na youtube:

Jak komuś jeszcze mało, poniżej wideo od nieugiętej dziewczyny na rolkach – Chynna Weierstall pokazuje nieco inną konstrukcję p-raila i jak się można na tym bawić: