Krakowski przystanek Efka on Tour – relacja

Dnia 8 lutego Ewelina Czapla zawitała do Wieliczki – jako że to „rzut beretem” od Krakowa, narodził się pomysł by zrobić relację z tego wydarzenia, zwłaszcza, że na miejscu było sporo rolkarzy redakcji znajomych. Niestety, my z przyczyn losowych nie mogliśmy się tam zjawić – ale od czego są koledzy?

Arkadiusz German, zapaleniec freestyle slalom, przygotował dla Was poniższą relację. Zachęcamy do lektury, szczególnie tych, którzy na odwiedziny Eweliny się szykują – Krakusy zrobili w poniedziałek mocno wbrew stereotypowi, że gości podejmują tylko słonymi paluszkami 😉

Niedawno na łamach serwisu pojawiła się informacja na temat zbliżającego się cyklu warsztatów freestyle slalomu z udziałem jednej z najlepszych slalomistek świata – Eweliny Czapli. Dziś kilka przystanków Efka on Tour już za nami. Wszystkim, którzy nie mogli wziąć udziału lub Ewelina nie dotarła jeszcze do ich miasta, chciałbym nieco przybliżyć formę wydarzenia. Mam gorącą nadzieję, że uda mi się zachęcić niezdecydowanych do wzięcia udziału w kolejnych przystankach tour.

eotmapka

Warsztaty, pokazy, upominki, autografy oraz masa słodkich niespodzianek, czyli 8 lutego – Kraków

Krakowski przystanek Efka on Tour, a właściwie wielicki, gdyż wszystko odbywało się w Kampusie Wielickim, rozpoczął się darmowymi warsztatami jazdy na rolkach. W zajęciach mógł wziąć udział każdy zainteresowany. Nieistotne czy miał już jakieś doświadczenie we freestyle slalomie czy chciał spróbować tego po raz pierwszy.

efkauczy

Efektowne techniki omijania ustawionych w linii kubeczków przybliżali:

Ewelina Czapla – o której chyba nie muszę nic więcej pisać, zna ją cała rolkowa Polska i większość świata; od ponad 3 lat w TOP20 światowego rankingu WSSA, zawodniczka międzynarodowego teamu Powerslide FSK, jedna z sióstr tworzących trio Czapla Team,

Tomasz Suwaj – założyciel i instruktor szkółki I Love Rolki Kraków, podobnie jak Efka – sędzia WSSA, twórca bloga o freestyle slalomie – Między Kubkami,

Arkadiusz German – instruktor Sekcji Freestyle Krakowskiego Klubu Sportów Wrotkarskich KRAK, autor artykułu.

W trakcie zajęć uczestnicy mogli na bieżąco uzupełniać spożytkowaną energię dzięki słodkim przekąskom przygotowanym specjalnie na ten event przez Manufakturę Ciast i Tortów

slodko
…a na zakończenie warsztatów czekała na wszystkich, a zwłaszcza Ewelinę, szczególna niespodzianka:

tnietort
Po krótkiej przerwie byliśmy świadkami niezwykłych umiejętności jakie zaprezentowali Efka oraz Suwi w trakcie pokazu. Tego wieczoru udały się wszystkie, nawet najtrudniejsze tricki! Obserwując reakcje publiczności jestem w stanie niemalże z całą pewnością stwierdzić, że w tym sezonie do krakowskiej ekipy slalomowej dołączy wielu nowych rolkarzy.

corvo
Gdy ucichły oklaski mogliśmy przejść do ostatniego punktu programu, czyli nagród dla najaktywniejszych kursantów. Każdy mógł również otrzymać plakat z autografem Eweliny. Dzięki firmom Powerslide oraz Bladeville, upominków było mnóstwo! Nikt nie wyszedł z pustymi rękami!

upominki
Nie zabrakło również specjalnego wyróżnienia dla osoby, która zdaniem Efki uczyniła największy progres podczas warsztatów. Otrzymała je jedna z moich kursantek w Sekcji Freestyle KKSW KRAK – Ewelina Paliś. Ewela – zasłużone gratulacje!

nagrody
Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli tym razem wziąć udziału w wydarzeniu mam świetną wiadomość – Efka zapowiedziała, że na pewno nas jeszcze odwiedzi!
Tymczasem zapraszam na treningi KKSW KRAK, udział jak zawsze – darmowy (w sezonie zimowym po uiszczeniu opłaty za wynajem hali). Szczegółowych informacji szukajcie na facebooku. Zachęcam również do uczestnictwa w przystankach Efka on Tour w innych miastach. Naprawdę warto!