CSW Arena Poznań – powstaje nowy tor do jazdy na rolkach

To co prawda spóźniony news, ale bardzo ważny – na usprawiedliwienie podam, że w chwili gdy upublicznione zostały dobre wiadomości, ta strona jeszcze nie istniała (przynajmniej oficjalnie).

Być może rolkarzom z innych części Polski umknęła ta informacja – Poznaniacy „przepchnęli” w budżecie obywatelskim projekt utworzenia Centrum Sportów Wrotkarskich ARENA Poznań.

„Przepchnęli” to może źle powiedziane, bo w akcję promocyjną zaangażował się chyba cały rolkowy Poznań. I była ona wykonana faktycznie z rozmachem, który jest godny podziwu.

Głównym promotorem pomysłu był Jakub „Zico” Ciesielski. Zdecydowanie, wszyscy zaangażowani zasługują na brawa. W przekonywanie nieczułego na potrzeby rolkarzy społeczeństwa zaangażował się nawet medalista olimpijski Jan Szymański:

Oznacza to, że wkrótce w mieście koziołków i pyr powstanie obiekt sportowy, których w kraju mamy jak na lekarstwo – z prawdziwego zdarzenia tor do trenowania jazdy szybkiej.

W środku toru będzie natomiast miejsce by rozegrać mecz hokeja, czy też Roller Derby (przypomnieć należy, że Poznań jest domem drużyny Bad To The Bone).

Oczywiście rozstawienie kubeczków do slalomu też wchodzi w grę.

Da się? Da się! Trzeba tylko kooperacji i mobilizacji. Miejmy nadzieję, że w następnych latach takie dobre wieści będą napływać także z innych miast w Polsce.

Na ten przykład, w Krakowie asfalt na Błoniach bynajmniej nie robi się coraz gładszy… no, ale najpierw może postaramy się, by było tu czym oddychać 😉